top of page

הצלחות ותקדימים במשרדנו

אישור תביעה ייצוגית - עו"ד שגיב עזרא מונה לדאוג לזכויות עובדי המוסך

בית הדין לעבודה בתל אביב אישר בקשה לתביעה ייצוגית בהיקף של מיליוני שקלים נגד מוסך שהתעלם מתשלום זכויות עובדיו. בית הדין מינה את עו"ד שגיב עזרא לייצג את כל העובדים שהועסקו במוסך ולדאוג כי יקבלו את הפיצוי המגיע להם מהחברה.

מאמר של משרדנו בנוגע לייצוג עובדים בפירוק חברה או הקפאת הליכים שפורסם באתם תפוז ובביזפורטל

במאמר זה ניתן למצוא מידע ראשוני ובסיסי ביותר בנוגע לזכויות עובדים במסגרת הליכי חדלות פירעון (פירוק חברה, הקפאת הליכים, פשיטת רגל). המסלול שעל העובדים לנקוט בכדי לממש את הזכויות המגיעות להם ומידע חשוב נוסף. מאמר זה מומלץ לקריאה למי שמעסיקתו נמצאת על סף סגירת העסק או אחרי שהעסק נסגר. המאמר נכתב על ידי עו"ד שגיב עזרא.

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את בקשת העובדים לפרק את מכללת מעוף

עשרות מעובדי מכללת מעוף שנמצאת בצפון הארץ, הכוללים מורים ועובדי מנהלה לא קיבלו שכר עבודה מזה כחודשיים. בהתאם לכך משרדנו הגיש בקשה דחופה ביותר בשם עובדי החברה לפירוק מעוף, ובתוך כשבועיים ימים ניתן צו פירוק זמני לחברה זו. המטרה כמובן, שבאמצעות צו הפירוק המוסד לביטוח לאומי יסדיר את הכספים המגיעים לעובדים אלו. כמו כן, נדרש היה כי יתמנה בעל תפקיד במטרה לנסות למזער נזקים למאות הסטודנטים שהיו אמורים לקבל שירותים ממכללה זו.

עו"ד שגיב עזרא מונה כמפרק חברת ג'ורדאל אשר העסיקה מאות עובדים שאיבדו את מקום פרנסתם

חברת ג'ורדאל נקלעה לחובות כלכליים וכתוצאה מכך לא שילמה את הזכויות המגיעות לעובדיה. עו"ד שגיב עזרא ייצג את עובדי החברה במסגרת בקשת הפירוק שהגיש מטעמם. תוך שכך ובהמלצתו של הכונס הרשמי מטעם משרד המשפטים, מונה עו"ד שגיב עזרא למפרק החברה. המדובר בחברה שפעלה בדרום הארץ בתחום שיווק וייצור של מוצרי טיפוח ובכלל זה מוצרי ים המלח אשר העסיקה מאות עובדים בשנותיה היפות עד לסגירת המפעל, לאחר שנסיונות הבראתו לא צלחו.

תובענה ייצוגית כנגד רשת המוסכים מהגדולות בישראל

משרדנו הגיש תובענה ייצוגית כנגד מוסך שלא שילם לעובדיו את כל הכספים המגיעים לו בגין צו ההרחבה בענף המוסכים ובכלל זה בדבר אי הפרשות לקרן פנסיה, אי הפרשות לקרן השתלמות וכן אי תשלום תוספת ותק. בהמלצת בית הדין לעבודה הצדדים הגיעו להסדר פשרה שבמסגרתו כל העובדים הנוכחיים שמועסקים בחברה יקבלו את הזכויות המגיעות להם כמפורט בהסכם הפשרה ובנוסף, העובדים שהועסקו בעבר בחברה ישלחו מכתבים הקוראים להם להגיע למשרדו של עו"ד שגיב עזרא לצורך קבלת הכספים המגיעים להם.

תובענה ייצוגית - עובדי החברה יקבלו את הכספים שלא הופרשו להם לקרן הפנסיה

משרדנו הגיש תובענה ייצוגית כנגד חברת ניקיון בגין עילת התביעה אי הפרשות לקרן פנסיה. לאחר מאבקים משפטיים משרדנו הצליח להגיע להסכם פשרה חסר תקדים במסגרתו עובדי החברה יקבלו את הכספים המגיעים להם לקרן הפנסיה.

במסגרת הסכם הפשרה נשלחו לכל עובדי החברה בהווה ובעבר, מכתבים למענם הרשום על מנת שיבואו לקבל את הכספים המגיעים להם.

אפליית נשים במקום עבודה - פיצוי בסך של 184,000 ש"ח

בתיק זה משרדנו יצג ונלחם עבור שתי עובדות שהופלו במקום עבודתן וקיבלו פיצוי חסר תקדים בסך של 184,000 ש"ח בגין הפרת חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה. במקרה זה, הקולגות של התובעות סירבו לעבוד איתן או התחמקו מלבצע איתן משימות שונות בעבודתן, אך בשל היותן נשים. לאחר מלחמה עיקשת, התקבלה התביעה תוך שכב' בית הדין האזורי לעבודה בירושלים מתח ביקורת חריפה על התנהלות המעסיק - שבמקרה זה היה המוסד לביטוח לאומי.

בית הדין לעבודה קבע שעובד אינו כלי של המעסיק ויש להתחשב ברצונותיו

לאחר קרב קשה על זכויותיו של עובד ניקיון, בית הדין קבע כי עובד אינו ככלי משחק ויש להתחשב ברצונותיו וקבע כי על מעסיקתו לשלם לו סך של 63,000 ש"ח.

בית הדין לעבודה בירושלים דחה את מרבית תביעתו של עובד בגובה של מאות אלפי שקלים בשל שגנב כספים ממעסיקתו

משרדנו הצליח להוכיח כי העובד נטל כספים שלא כדין וללא אישור מקופת החברה, תוך ניצול האמון הרב שניתן לו ותמימותה של החברה. לאחר לא מעט עדויות, סרטי וידאו והליך מורכב ביותר, הצלחנו לישם את החריג לכלל, שבמסגרתו בית הדין דחה את תביעתו של העובד לקבלת כספים ממעסיקתו בשל הוכחת מעשי הגניבה. 

בית הדין הכיר בתביעה של ספק שנתן שירותים כנגד חשבונית כעובד חברת סלקום - שפיצתה אותו בכ-250,000 ש"ח

משרדנו נלחם באחת מהחברות הגדולות במדינת ישראל. לפני עשרות שנים החברה דרשה מהעובד, שעבודתו תתבצע כנגד חשבוניות מס ולא עם תלוש. בתביעתנו כנגד החברה ביקשנו מבית הדין לעבודה לקבוע כי התנהלות החברה היתה בחוסר תום לב וכי העובד זכאי לקבל פיצויים וזכויות נוספות המגיעות לכל עובד במדינת ישראל. בית הדין קיבל את מרבית תביעתו של העובד וחייב את סלקום לשלם לעובד סך של כ-250,000 ש"ח וכן קבע כי החברה התנהלה בחוסר תום לב.

Please reload

bottom of page